Kocioł na pellet – funkcja letnia

Red Performa
Autor jacek061192 opublikowano 13-06-2019

Czysta technologia pieców na pellet gwarantuje gorącą wodę w kranie przez 365 dni w roku

Krzysztof z Łodzi pyta:

Myślę o zmianie mojego domowego pieca na olej na piec na pellet, którego używałbym również w lecie do podgrzewania wody. Mój dom ma 175 metrów kwadratowych.

Czy piec typu RED Selekta 15kW będzie dla mnie odpowiedni? Czy częste włączanie go, tylko po to, żeby uzyskać ciepłą wodę w kranie może go uszkodzić?

 

Obsługa klienta firmy RED odpowiada:

Dzień dobry,

Wszystkie piece na pellet RED są wyposażone w funkcje trybu letniego i zimowego. Włączając funkcję „lato” blokujesz dostęp ciepłej wody do układu ogrzewania, co oznacza, że ciepła woda nie trafia do grzejników. Trafia ona do obwodu hydraulicznego CWU (ciepła woda użytkowa), a kocioł załącza się tylko w przypadku spadku temperatury w boilerze, bez względu na wysokość temperatury w pomieszczeniach.

W zależności od tego, w jaki sposób używasz ciepłej wody, częste włączanie i wyłączanie kotła może go faktycznie uszkodzić. Aby przezwyciężyć ten problem, zawsze zalecamy połączenie kotła z boilerem na wodę, który przechowa gorącą wodę i dostarczy ją w razie potrzeby, nawet po wyłączeniu pieca. Należy pamiętać o tym, że rzadsze włączanie kotła przedłuża jego żywotność. Po drugie, rzadsze włączanie i wyłączanie zmniejsza zużycie pelletu. Gdy piec jest ciągle włączony, w lecie w trybie letnim, korzystanie z niego jest bardziej komfortowe.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy dokładnie na Twoje pytanie. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji.

 

Jacek Kochanowicz

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym.

Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Autor jacek061192 opublikowano 29-07-2019

Pelet